Tag: bandat

Gazetari ngre shqetësimin: Si po e shfrytëzojnë situatën pas tërmetit grupet...

Gazetari investigativ Artan Hoxha u shpreh se grupet kriminale po shfrytëzojë situatën kaotike si pasojë e tërmetit tragjik. Hoxha deklaroi për ABC, se në një...

LAJM I FUNDIT/Lufta në Kavajë, policia arreston 5 persona, 1 në...

Policia e Kavajës arreston në flagrancë 5 persona, si dhe shpall në kërkim një tjetër në lidhje me ngjarjen e ndodhur ditën e djeshme. "Në...

DETAJE/Viktima i pafajshëm në Kavajë babai i tre fëmijëve, si lindi...

Ramazan Hasalliu, rreth 50 vjeç, mbeti viktimë pas përplasjeve me armë në Kavajë. Sherri i momentit mes dy bandave degradoi në të shtëna arme,...

“Teatri i radhës”, Basha flet për sharkimin e Metës: Rama e...

Lideri opozitar gjatë fjalës me gazetarët është ndalur dhe tek vendimi per shkarkimin e presidentit Ilir Meta, teksa e ka quajtur një farsë dhe...

DETAJE/Shkatërrohen dy bandat shqiptare në Itali, merrnin fitime marramëndëse nga trafikimi

Policia italiane ka arritu të finalizojë një operacion kundër bandave kriminale. Bëhet fjalë për një operacion i Policisë italiane të Modenas, i cili ka...

EMRI/Bandat vrasin shqiptarin në burgun e Greqisë

Një shqiptar është vrarë në burgun e Greqisë. Mësohet se shqiptari 36-vjeçari shqiptar Albert Bako është vrarë nga anëtarët e një bande rivale në burgun...

VIDEO/PD flet me shifra: Rama i dha tendera Balilit dhe Begos

Nga selia blu,  Partia Demokratike ka zbuluar të tjera detaje dhe prova që implikojnë qeverinë me anëtarët e bandave të krimit. Gazment Bardhi, këshilltari ligjor,...

Ish-drejtuesi i policisë: Bandat janë të lidhura me politikën! Policia nuk...

Ditët e fundit qyteti verior, Shkodra, ka pasur mjaft ngjarje dhe vepra kriminale, si vrasjet ende pa autor, të cilat tronditën opinion publik dhe...

Qytetarët zbulojnë kush i drejton bandat në Shkodër: Terror njëlloj si...

Disa denoncime të bëra publike në faqen e ish-kryeministrit Berisha, zbulojnë se terrori në Shkodër me krimin është organizuar nga qeveria si në vitin...

ALARMI/ Britani, bandat shqiptare zotërojnë 60 % të tregut të kokainës

Mafia shqiptare në muajt e fundit është në qendër të autoriteteve të huaja por edhe mediave të ndryshme ndërkombëtare. Sot në një shkrim të medias...