EMRI/Bandat vrasin shqiptarin në burgun e Greqisë

Ndaje

Një shqiptar është vrarë në burgun e Greqisë.

Mësohet se shqiptari 36-vjeçari shqiptar Albert Bako është vrarë nga anëtarët e një bande rivale në burgun e Korydallos në Athinë.

Sipas informacioneve,36-vjeçari  sapo ishte transferuar nga burgu i Chania-s. Sipas  “Protothema” transferimi i tij ishte marrë vesh nga disa anëtarë të një bande rivale, të cilët e futën në kurth dhe e vranë.

Albert Bako është dënuar për sulmin që bëri në Mikrolimano një lokal në Nëntor të vitit Viktima, Albert Bauko në vitin 2014 kishte hapur zjarr në një bar në Mikrolimano duke plagosur 14 persona.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje