Tag: SHQIPTARI

FOTO/Propozimi për martesë i shkon keq shqiptarit, merr ‘PO’ mes flakëve...

Nje propozim martese e cila ka per te mbetur mend gjate ne memorien e nje cifti ne Angli. Albert Ndreu kaloi dy javë duke menduar...

Shqiptari shkon në Itali i infektuar me Covid-19, frikë për pasagjerët...

Një shqiptar ka udhëtuar me traget në Bari dhe ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mediat italiane bëjnë me dije se personi nga Shqipëria është shtruar në...

VIDEO/Momenti kur shqiptari më i kërkuar arrestohet në Spanjë, shef i...

Policia e Spanjës vuri në pranga një shqiptar, i cili kërkohej për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike. Autoritetet spanjolle e kanë arrestuar shqiptarin ndërsa ka...

EMRI/Kapet 37-vjeçari në Vlorë, i dënuar për disa vepra të rënda...

Një 37-vjeçar, i dënuar për disa vepra penale në Itali ka rëne në pranga. Në bashkëpunim me Interpol Tirana, policia e Vlorës ka arrestuar...

Presidenti i Austrisë shkel rregullat e daljes, kapet nga policia në...

Presidenti i Austrisë Alexander Van der Bellen ka kërkuar falje pasi qëndroi në një restorant përtej orarit zyrtar te lejuar, nga ora 23:00. Ai mbeti...

Zbardhet vdekja e 65-vjeçarit në Greqi, e vrau bashkëatdhetari për 130...

Është zbardhur pas 9 ditësh vrásja e 65-vjeçarit shqiptar në Athinë. Kujtojme se ai u gjet i mbytur në gjak në oborrin e shtëpisë së...

VIDEO/Transportoi me skaf nga Shqipëria gjysëm ton droge, zbulohet shqiptari në...

Është kapur në Itali gjysëm ton marijùanë e cila ishte nisur nga Shqipëria dhe kishte për synim tregtimin e saj në shtetin fqinj dhe...

EMRI/Shqiptari kërkohej në Itali për trafik droge, kapet në qytetin e...

Kapet dhe arrestohet me qëllim ekstradimi drejt Italisë, 39-vjeçari i dënuar për trafikim të lëndëve narkotike. Gjatë 4-mujorit të parë të vitit 2020, nga DVP...

Shqiptari gjendet nga fqinjët i larë në gjak, detajet e para...

Një shqiptar 65-vjeçar është gjetur i plagosur rënë në kokë dhe në gjoks, mbrëmjen e djeshme në Artemida, Greqi. Shqiptari emri i të cilit nuk...

I kërkuar ndërkombëtarisht nga Italia, arrestohet dibrani, pjesë e organizatës kriminale

Policia e Dibrës ka arrestuar një 35-vjeçar me qëllim ekstradimin drejt shtetit italian. Në pranga ka rënë B. A.(V), 35 vjeç, banues në Peshkopi,...