Tmerr në Greqi/Pacienti shqiptar godet me thikë infermieren dhe vetëhidhet nga spitali

Një ngjarje e rëndë ndodhi mëngjesin e të hënës në spitalin Attica të Athinës në Greqi.

Një pacient shqiptar i identifikuar si Petro Çako 59-vjeç ka qëlluar me thikë infermieren dhe më pas është hedhur nga kati i katërt i spitalit duke gjetur vdekjen.

Infermieria i tregoi grupit hetimor se kishte shkuar në dhomën që mbahej pacienti pasi kishte dëgjuar alarmin për ndihmë nga dhoma e tij, por sapo ishte futur brenda ai e kishte qëlluar me një thikë kuzhine.

Dosja e tij nuk përmend ndonjë histori të sëmundjes mendore. Ai ishte në një dhomë me katër shtretër dhe i ra ziles duke thirrur infermieren për ndihmë. Pastaj ai po e priste me një thikë kuzhine pas derës dhe sapo ajo hyri, e sulmoi atë me thikë, e vuri poshtë dhe vazhdoi ta godiste me duar.

Infermierja është 32 vjeçe, e martuar dhe nënë e dy fëmijëve. Ajo ka dëmtime në kokë, gjoks dhe shpinë dhe gjendja e saj është e rëndë, por jeta e saj nuk është në rrezik.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje