FOTO/Aksidenti tragjik i merr jetën shqiptarit, makinat përplasen “kokë më kokë”

Një aksident tragjik është regjistruar në Itali ku ka humbur jetën një 26 vjeçar shqiptar.

Ngjarja e rëndë ndodhi kur një Opel Corsa u përplas me një Ford Focus, duke përfunduar sipër kësaj të fundit.

Për pasojë, i riu shqiptar që jeton në zonën e Milanos, humbi jetën pas përplasjes. Në spital, nga ana tjetër, përfundoi i plagosur një 51 vjeçar.

Mediat italiane bëjnë me dije se viktima drejtonte mjeti të Ford Focus, humbi kontrollin, mbase për shkak të shiut që kishte rënë, duke përfunduar në korsinë e kundërt.

I riu u transferua urgjentisht me ambulancë në spitalin San Gerardo në Monza, por nuk i mbijetoi dot goditeve kardiake.

Sidoqoftë, kushtet e shoferit të dytë të përfshirë në aksident janë më pak të rënda, i cili pësoi dëmtime në qafë dhe gjoks dhe u shoqërua në spitalin Desio.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje