25 kandidatë që kanë aplikuar për anëtarë të KQZ-së së re, ka edhe emra të njohur

Zbardhet emrat për 12 vendet vakante në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Abcnews. al mëson se janë gjithsej 25 kandidatë të cilët kanë aplikuar për pozicionet e KQZ, sipas parashikimeve të reja kushtetuese.

Në listë shihen se  nuk mungojnë as figurat e njohura. Mes aplikantëve për postet e KQZ janë Theodhori Sollaku, Arben Isaraj, Lefterie Lleshi etj…

Kështu për dy postet më të rëndësishme atë të Komisionerit  kanë aplikuar 6 kandidatë;  Ira Ruçi, Halil Hyseni, Hysen Osmanaj, Lefterije Lleshi, Arben Xhiku, Haki Mustafa.

Ndërkohë për atë të zv.Komisionerit kanë aplikuar: Hysen Osmanaj, Arben Xhiku, HakI Mustafa.

Ish-Kryeprokurori i Përgjithshëm, Theodhori Sollaku ka kandiduar për postin e Komisionit Rregullator dhe KAS.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje