Tag: emrat

Zbulohen shtatë “ekspertët” që firmosën për shembjen e Teatrit Kombëtar, asnjë...

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore ka publikuar formimin e personave, të cilët ishin pjesë e grupit të punës, të cilët vendosën se Teatri...

EMRAT/Të arrestuarit për drogën, mes tyre dhe vëllai i kryebashkiakut socialist

Zbardhen emrat e 22 të arrestuarve gjatë operacionit kombëtar antidrogë në gjithë Shqipërinë. Më parë u mësua se janë 40 të shoqëruar nga të...

Bëhen me fëmijë pas 15 vjetësh, çifti i vendos binjakëve emrat...

Një çift nga Kosova janë bërë prindër me binjakë pas 15 vjetësh. Çifti ka vendosur që binjakët e tyre t’i quajnë Vjosa dhe Albin. Prindërit...

EMRAT/Gratë i përplasi makina teksa ecnin, zbulohet shoferi që shkaktoi aksidentin...

Një aksidènt i rèndë ndodhi mbrëmjen e kaluar në qytetin e Gramshit, ku u raportua se dy gra mbetën të plágosura.  Aksidenti erdhi si...

Aksidenti tragjik në Fushë Krujë, identifikohen 4 viktimat

Një aksident tragjik me katër viktima ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjen së sotme në autostradën Fushë Krujë-Laç. Në kryqëzimin e Borizanës, një automjet...

EMRAT/ Agron Tufa nxjerr listën me 330 personat: Këta janë xhelatët...

Studiuesi Agron Tufa, i cili ka mbajtur dhe postin e drejtorit të Institutit për Krimet e Komunizmit, ka shpërndarë sot një listë me 330...

EMRAT/OFL ndalet në Berat, u kërkon të justufikojnë pasurinë dy të...

Dy trafikantë droge duhet të deklarojnë pasurinë. Burimet bëjnë të ditur se ata janë: Ervis Gavelli, banues në Berat, dënuar për veprën penale "Trafikim i...

EMRAT/OFL u kërkon të justifikojnë pasurinë dy të dënuarve për vrasje

OFL i ka dërguar kërkesë për vetëdeklarim të pasurisë dy personave nga Tiranë, të dënuar për vrasje. Aurel Hoxhallari, banues në Tiranë, është i dënuar...

FOTO/Kush janë motër e vëlla që u ekzekutuan nga ish-dhëndri i...

Një krim i rëndë troditi Rrëshenin mbrëmjen e të martës. Fatmir Kolecaj ka vravë me automatik, motër e vëlla Esmeralda dhe Vladison Filopati përkatësisht...

EMRAT/OFL shkon në Berat, dy të dënuar për trafik droge duhet...

Dy persona nga Berati të dënuar në Itali për trafik droge janë shënjestra e radhës e OFL. Burimet bëjnë të ditur se i është dërguar...