4 emrat e rinj, OFL iu kërkon deklarimin e pasurisë të dënuarve nga Berati

olicia e shtetit ka njoftuar se Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin për deklarimin  e pasurisë 4 të dënuarve për  trafik të narkotikëve dhe vjedhjes me dhunë.

Ata janë: Elion Fizi (Mati), Fatbardh Dulla, Ritvan Caka, Mariglen Marko.

E. F. (M.), banues në Kuçovë, i dënuar në Zvicër, për veprën penale “Shitja e lëndëve narkotike”;

F. D., banues në Berat, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”;

R. C., banues në Berat, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”, kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë;

M. M., banues në Berat, i dënuar në Greqi, për veprën penale “Vjedhja me dhunë”, e mbetur në tentativë.

Të katër personat do të duhet tu përgjigjen me shkrim të gjithë pyetjeve të OFL për të ardhurat nga të cilat ka ardhur pasuria e tyre ndërsa procedurat e mëtejshme do të vijojnë në SPAK.

//DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje