Tag: anetaret

25 kandidatë që kanë aplikuar për anëtarë të KQZ-së së re,...

Zbardhet emrat për 12 vendet vakante në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Abcnews. al mëson se janë gjithsej 25 kandidatë të cilët kanë aplikuar për...

Aplikimi për KQZ-në e re, mësohen kush janë dy kandidaturat e...

Kuvendi do të çelë sot punimet pasditen e sotme me një seancë solemne për të vijuar normalisht me 17 shtator ku pritet të ngrihet...

“Zgjedhorja”, Opozita zbulon propozimin e ri për zgjedhje të anëtarëve të...

Pas dakordësimit për reformën zgjedhore, palët politike kanë krijuar përsëri përplasje në lidhje me formulën e zgjedhjeve të anëtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Mësohet...

LAJM I FUNDIT/Lirohet nga burgu Safet Bajri dhe anëtarët e tjerë...

Gjykata e Rrethit të Shkodrës, e përbërë me trupë gjyqësore nga Besmir Stroka, ditën e sotme ka pranuar kërkesën e mbrojtësve Av. Arbër Hoxha...

Gjykata e Lartë me rëndësi për Metën, 3 anëtarët e parë...

Dy ditë pas dekretimit të tyre si anëtarë të Gjykatës së Lartë, Sokol Sadushaj, Ervin Pupe dhe Ilir Panda bënë sot betimin para Presidentit...

EMRAT/Presidenti Meta dekreton tre gjyqtarët e Gjykatës së Lartë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, pasi shqyrtoi propozimet e Këshilli të Lartë Gjyqësor dhe praktikat dokumentuese të kualifikimit, vlerësimit, pikëzimit dhe renditjes, të administruara...

AMA rrëzon draftin e qeverisë për mediat online, si u ndanë...

Autoriteti i Mediave Audiovizive ka rrëzuar pr/ligjin e qeverisë Rama “Për shërbimet e medias në Republikën e Shqipërisë". Ky projektligj ndezi debate të forta,...

Gjykata Kushtetuese ende larg plotësimit, nevoja për mirëkoordinim mes Parlamentit dhe...

Institucioni më i lartë gjyqësor në vend, që bën interpretimin përfundimtar të Kushtetutës, eshte ende larg nga dita e funksionimit normal të saj. Deri me...

“Anëtarët e KQZ me bodyguardë”, Vasili ironizon: E kanë të kotë...

Ish-kreu i grupit Parlamentar Petrit Vasili ka komentuar lajmin e fundit se anëtarët e KQZ kanë kërkuar mbrojtje nga forcat speciale të Gardës, duke...

EMRAT/ Komisioni hetimor ndaj Saimir Tahirit, ja anëtarët e PD e...

Zbardhen anëtarët e PD të  Komisionit Hetimor të çështjes “Tahiri”. Kryetar Edi Paloka Anëtarë Enkelejd Alibeaj (PD) Myslym Murrizi, (PD) Flamur Noka (PD) Endrit Braimllari( LSI) Sot Parlamenti do të vendosë nëse...