EMRAT/ OFL iu çon formularin 3 të dënuarve për vrasje e trafik droge në Tiranë e Durrës

Operacioni Forca e Ligjit u ka dërguar tre të dënuarve formularin për deklarimin e pasurisë. Njëri prej tyre është dënuar për vrasje, ndërsa dy të tjerë janë dënuar për kultivim dhe trafikim të lëndëve narkotike.

Personat që do të deklarojnë brenda 48 orëve burimet e të ardhurave janë:
Alket Zeneli, banues në Vorë, Tiranë, i dënuar për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”;

Durjan Guza, banues në Durrës, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”;

Marjel Firza,  banues në Durrës, i dënuar për veprën penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese”.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

/DRONIi.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje