VIDEO/“Qeveria i vjedh, pastaj i rreh”, PD kundër dhunës policore ndaj naftëtarëve

Ndaje

Partia Demokratike ka reaguar se fundmi ne rrjetet sociale, pas dhunes qe policia ushtroi mbi naftetaret qe protestuan para rafinerise ne Fier.

Ish-deputeti Luan Baçi, por dhe Boçi kane ftuar naftëtarët të protestojnë para bashkisë, para prefekturës, para Ministrisë së Energjitikës, para kryeministrisë, dhe te mos ndalen ne kerkesat e tyre.

“Naftëtarët janë të nëpërkëmbëur, janë të vjedhur ndër vite nga klientët e pushtetit, prandaj dhuna policore kundër hallexhinjve që nuk kanë bukë në shtëpi, është dyfish kriminale.

Rafineria e Ballshit është një nga vatrat më të mëdha të korrupsionit të qeberisë dhe kryeministrit në ikje. Ata nuk e zgjidhin dot hallin e naftëtarëve, sepse kanë marrë pjesën e tyre gjigande në kurriz të naftëtarëve dhe pasurisë kombëtare. I ftoj sepse është ky pushtet që e ka rrjepur vit pas viti rafinerinë”,thuhet ne reagimin e Boçit.

Publiée par Luan Baci sur Lundi 14 septembre 2020

Publiée par Luan Baci sur Lundi 14 septembre 2020

//DRONi.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje