Dita e parë e shkollës, mësues dhe nxënësit e parë të infektuar me COVID

0Shares
0

Dy mësuese në shkollën Lef Sallata kanë rezultuar pozitive me Covid-19 katër ditë më parë.

Burimet bejne me dije se ato nuk janë paraqitur në shkollë ditën e sotme, pasi janë izoluar në banesë.

Nxënësit janë në pritje në mësueses zëvendësuese.

Nderkaq, sipas ABC News, mes të prekurve ne Elbasan, është edhe një nxënës në vit të parë në gjimnaz si dhe një shitës librash.

Ndërsa të prekurit e tjerë janë një punonjës i teatrit Skampa, një dentist, një punonjëse e drejtorisë së fondit të rimbursimit të ilaçeve si dhe një inspektor i zyrës së Mjedisit.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje