Tag: infektime

PD monitoron shkollat: Java e parë një dështim, çfarë ndodh me...

Java e parë e shkollës, dështim i paralajmëruar i qeverisë, thekson PD, e cila pas monitorimit ka dhene rezultatet. Sipas Albana Vokshit, ne shkollat...

Dita e parë e shkollës, mësues dhe nxënësit e parë të...

Dy mësuese në shkollën Lef Sallata kanë rezultuar pozitive me Covid-19 katër ditë më parë. Burimet bejne me dije se ato nuk janë paraqitur në...

Shtohen infektimet në radhët e policisë, preken nga koronavirusi drejtuesit

Covid-19 ka prekur edhe strukturat e policisë në Lezhë. Të infektuar me koronavirus reszultojnë tre drejtues të policisë. Burime për abcnews.al bëjnë të ditur se...

Vijon të infektohet personeli shëndetësor, rastet e reja me koronavirus në...

Dy raste me Covid janë konfirmuar këtë të mërkurë në Berat, duke e çuar në 81 numrin e personave të infektuar në këtë qytet. Burime...

Alarm në spitalin psikiatrik në Elbasan, del pozitive me Covid-19 kryeinfermierja

Covid-19 është “futur” edhe në spitalin psikiatrik të Elbasanit. Burime për abcnews.al bëjnë të ditur  se ka rezultuar pozitive një kryeinfermiere, e cila ka...

Vijojnë të zgjerohen rastet në Elbasan, infektohen punonjës të tjerë të...

Covid-19 vijon të infektojë në drejtorinë e policisë së Elbasanit. Sipas Abc News, së fundmi kane rezultuar pozitivë dy efektivë të skuadrës “Shqiponja”. Po ashtu...

Kthim pas, Mali i Zi shpall sërish epideminë

Autoritetet e Malit të Zi e kanë shpallur sërish epideminë e koronavirusit në tërë territorin e vendit. Njoftimi është bërë nga ana e qeverisë...

Koronavirusi futet në Gjykatën e Posaçme, infektohet drejtuesi i saj

Koronavirusi futet edhe ne Gjykatën e Posaçme në Tiranë. Drejtuesi i kesaj gjykate, Sandër Simoni ka rezultuar pozitiv me koronavirus, raporton “News 24”. Mësohet se...

Shtrime të reja në spital, ja si është situata tek Infektivi

Vijon të ketë shtrime të reja në Spitalin Infektiv, ku në 24 orët e fundit, kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 67 raste. Sipas ministrisë së Shëndetësisë,...

E FUNDIT/Rekord rastesh brenda 24 orëve, shenohen dhe tre viktima

Gjate 24 oreve te fundit jane kryer 362 testime prej te cilave kane rezultuar pozitiv 90 raste me koronavirus. Shpërndarja gjeografike e rasteve është si...