Zjarr i madh në Tiranë, banorët prej orësh në rrezik

Ndaje

Një zjarr i madh ka rënë në periferi të qytetit të Tiranës Zona e Kombinatit dhe kodrat përreth tije janë mbuluar nga flaket dhe tymi i madh.

Mesohet se banorët e zonës kanë disa kohë që e kanë raportuar ngjarjen dhe akoma asnjë zjarrfikëse nuk ka shkuar për të shuar flakët që kanë zaptuar vendin.

Ngjarja po ndodh në rrugën “Hamdi Cenoimeri” në pyll (Liqeni i Sharrës) ka rënë zjarr e si pasojë e erës, zjarri ka  marrë përmasa dhe po i afrohet banesave.

vijon…

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje