DETAJE/Trafikantët rrezikojnë jetën e punonjësve në Qafë-Thanë për të shpëtuar drogën, arrestohet njëri

Ndaje

Policia ka arrestuar një 43 vjeçar dhe ka shpallur në kërkim një 41 vjeçar, të cilët tenatuan të kalojnë 32 kilogram kanabis drejt Maqedonisë së Veriut, duke rrezikuar jetën e punonjësve të doganës.

Bëhet me dije se është arrestuar L.N., 43 vjeç, banues në fshatin Pishkash Veri, Përrenjas, si dhe është shpallur në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasit L.A., 41 vjeç, banues në fshatin Vërri, Pogradec.

Sipas uniformave blu, drejtuesi i automjetit, shtetasi L.A, nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të policisë për të ndaluar, por është larguar me shpejtësi, duke kryer manovra të rrezikshme dhe ka rrezikuar jetën e punonjësve të policisë.

Policia është vënë në ndjekje të tyre nëpër pyll, prej ku ka arritur të arrestojë njërin.

Gjatë kontrollit të territorit u gjet i braktisur automjeti si dhe sasia e lëndës narkotike e llojit kanabis, me peshë rreth 32 kg.

Pasagjeri shtetasi L.N., u kap në dalje të PKK Qafë-Thanë, në tentativë për t’u larguar në shtetin e Maqedonisë së Veriut“,-sqaron policia.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje