I përgjigjet thirrjes së ministrisë së Arsimit, Mimoza Hafizi depoziton kandidaturën për rektore të UT-së

0Shares
0

Profesorja Mimiza Hafizi, ish-deputete e PS-se, ka depozituar kandidaturen e saj ne gare per Rektore te Universitetit te Tiranes.

Lajmin ajo e ka bere te ditur me nje shenim ne faqen e saj ne Facebook, teksa njofton edhe arsyen se pse ka vendosur te behet pjese e kesaj gare.

Pas vendimit të beftë të ministres së arsimit për hapjen e fushatës zgjedhore në universitete, mbrëmë depozitova kandidaturën për Rektore të Universitetit të Tiranës”- shkruan ajo.

Duke folur per vendimin e qeverise per hapjen e fushates zgjedhore ne emergjencen e pandemise, e duke e quajtur ate nje thike pas shpine per pedagoget, ajo shkruan se “Unë vendosa të bëj rezistencën time.

Ministrja e Arsimit Besa Shahini shpalli dje zgjedhjet ne universitete duke shmaagur studentet nga procedurat zgjedhore.

Procesi zgjedhor do te nise me 30 qershor ndersa votimet per drejtuesit e universiteteve do te kryhen me 30 korrik.

/DRONI.al/

 

 

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje