Tag: kandidature

Gazetari shpall kandidaturën për deputet në zgjedhjet e ardhshme: Çfarë premtimesh...

Gazetari Mentor Kikia ka njoftuar sot se në zgjedhjet e ardhshme është gati të kandidojë si deputet i pavarur. Në një postim në mediat...

I përgjigjet thirrjes së ministrisë së Arsimit, Mimoza Hafizi depoziton kandidaturën...

Profesorja Mimiza Hafizi, ish-deputete e PS-se, ka depozituar kandidaturen e saj ne gare per Rektore te Universitetit te Tiranes. Lajmin ajo e ka bere te...

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut, 3 kandidatë në garë

Tre kandidatë janë zyrtarizuar deri më tani për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut. LSDM e Zoran Zaev dhe BDI e Ali Ahmetit do...

Kadri Veseli shpall kandidaturën për kryeministër: E di çfarë duhet për...

Kryetari i parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, njëherësh kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës ka shpallur kandidaturën për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme. Veseli fillimisht...

ORA 14:00/ Topalli në konferencë për mediat, a do të shpallë...

Jozefina Topalli ka njoftuar një konferencë për shtyp në orën 14:00. Nuk dihet ende nëse ajo do të shpallë kandidaturën për të garuar për kreun...