EMRAT/Të dënuar për vrasje dhe drogë, OFL “zbarkon” në Krujë dhe Fier

Ndaje

Policia e Shtetit ka njoftuar se në kuadër të Operacionit Forca e Ligjit u është dërguar formulari për deklarim të pasurisë, 4 personave.

Ata janë: Hasan Albrahimi i dënuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve, kryer në bashkëpunim”;Muharrem Kulla banues në Krujë, nën hetim për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”; Agim Hëna banues në Fier, i dënuar nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprat penale “Vrasja me paramendim” dhe “Armëmbajtja pa leje”;, ;Abaz Berhami, banues në Krujë, i dënuar për veprën penale “Vrasja me paramendim”.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje