Gazetari i njohur kosovar rezulton pozitiv për koronavirusin, tregon simptomat e para

Ndaje

Koronavirusi ka prekur dhe plot personazhe te njohur televizive, jashte por dhe brenda vendit tone. Nderkaq, gazetari i njohur kosovar Berat Buzhala ka rezultuar pozitiv për koronavriusin.

Lajmin e ka konfirmuar ai vetë me anë të një postimi në Facebook. Në postimin e tij, gazetari shkruan se sot i është nënshtruar testit në QKUK  dhe se përgjigja ishte pozitive.  Ndërsa, Leonard Kerquki, shton Buzhala në postimin e tij, ka rezultuar negativ.

Postimi i plotë:

Megjithate kjo dite nuk paska qene e duhur per presidentet🙂

Sot e kam kry nje test ne QKUK dhe kam dale pozitiv, pra e kam virusin e njohur si COVID 19. Ne anen tjeter Leonard Kerquki qe rri non stop bashke me te ka dale negativ. Po du me thane qe algoritmi i ketij virusi qenka interesant. Qekaq. Ka mundesi qe krejt kemi me kalu kah ky viran. E di qe ju intereson: temperature dje kam pase ma shume, edhe ethe. Sot ma pak temperature e ma pak ethe. Nyjet nuk po me dhamin, ererat po i ni hala etj. etj.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje