Konfirmohen raste pozitive në Gjirokastër, infektohen punonjës të bashkisë dhe 1 ish-zyrtar i lartë

Ndaje

Pesë raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në Gjirokastër.

Burime për Abc News bëjnë me dije se rastet e reja janë raste kontakti, 3 janë familjarët e të infektuarit të parë na lagjia Zinxhira në Gjirokastër, kurse personi tjetër është një ish zyrtar.

Mësohet se ditët e fundit ish-zyrtari ka qenë i pranishëm edhe në zyrat e Bashkisë së Gjirokastrës.

Ndërkohë një ditë më parë në vendin tonë janë konfirmuar 67 raste të reja duke e çuar në 2114 numrin e përgjithshëm të të infektuarve, mes të cilëve 48 kanë humbur jetën.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje