Manastirliu: Nuk zgjatet gjendja emergjente, por mbeten në fuqi masat e marra deri tani

Ndaje

Nuk do te kete zgjatje te gjendjes se jashtazakonshme tha ministrja Manastirliu, por vetem perforcim te regullave ekzistuese sa i perket distancimit apo mbajtjes se maskave dhe karantimit te personave te prekur.

Ne nje dalje direkte, ministrja tregoi dhe skenaret qe qeveria dhe komiteti kane menduar nese kemi nje kapercim te shifrave ne menyre te papritur, trend qe eshte pare diteve te fundit. Ministrja tha se do te hapen dhe spitalet Covid 3 dhe 4 nese rritet dhe numri i pacienteve ne terapi intensive.

Po ashtu ministrja njoftoi se shume shpejt nis dhe transporti publik, me masa dhe protokolle strikte, por sesi ende nuk dihet, pas keta tefundit nuk pranojne te nisin pune pa iu plotesuar kerkesat e tyre.

🔴 Ministrja Ogerta Manastirliu në komunikim për planin e masave për të përballuar fluksin e shtuar të të prekurve nga COVID19 si dhe një komunikim për transportin publik.

Publiée par Edi Rama sur Mardi 23 juin 2020

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje