Tag: shqiperia

VIDEO/Mediat greke nxjerrin pamjet: Si u kap skafi shqiptar me 2...

Kapja e një sasie të madhe droge me origjinë të dyshuar nga Shqipëria është një ndër lajmet kryesore në rubrikën e kronikës së zezë...

Shtyhet sërish afati, Greqia nuk hap kufijtë me Shqipërinë

Greqia ka rinovuar sërish vendimin që mban të mbyllur kufijtë tokësorë me vendet fqinje. Qarkorja e re iu dergua pikave kufitare pak pas orës...

Asnjë surprizë/Zbardhet progres raporti për Shqipërinë, kusht Gjykatata Kushtetuese

Komisioni Europian pritet të prezantojë sot planin ekonomik të investimeve sa i takon vendeve të rajoni dhe Shqipërisë. Paketa i nënshtrohet aprovimit nga Kolegji i...

I pari që firmoset pas vitit 1992/Çfarë përmban Memorandumi i Bashkëpunimit...

Shqipëria dhe SHBA kanë nënshkruar në Tiranë një memorandum për bashkëpunimin ekonomik mes dy vendeve. Teksa ndodhej në një vizitë zyrtare nënsekretari i  SHBA-së...

Armenia në luftë, por ndeshja me Shqipërinë do të zhvillohet

Ndeshja Armeni-Shqipëri do të zhvillohet pavarësisht trazirave në vendin pritës. Kombëtarja shqiptare e futbollit do të luajë ndeshje miqësore ndaj Armenisë më 7 tetor 2020....

“Shqipëria po humbet miliona lekë në gjyqet e arbitrazhit”, Meta ngre...

Presidenti Ilir Meta i kërkon llogari strukturave shtetërore lidhur me gjyqet e humbura në Gjykatën e Arbitrazhit të cilat tha se po shtojnë borxhin...

Vendi i rëndësishëm europian e heq nga lista e karantinës Kosovën,...

Duke filluar nga 28 shtatori, Kosova do të largohet nga lista e kárantinës në Zvicër, kurse Shqiperia ende jo. Zyra Federale e Shëndetit Publik...

VIDEO/Big Basta publikon këngë nga Zelanda e Re, nuk lë pa...

Këngëtari shqiptar Geri Xhara, i njohur me emrin e artit si “Big Basta”, ka publikuar ditën e sotme një këngë në lidhje me situatën...

Pritet stuhi dhe reshje shiu: Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile shkresë...

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile u ka dërguar shkresë zyrtare 5 prefekturave pasi në veri-perëndim dhe në jug të vendit priten stuhi dhe reshje...

E FUNDIT/Shënohen sërish viktima nga koronavirusi, harta e zgjerimit të rasteve...

Në 24 orët e fundit janë kryer 808 testime dhe janë konfirmuar 124 të prekur me virusin SARSCOV2 në këto zona: 57 të prekur në...