Tag: shqiperia

FOTO/”Shqiptarët po bashkohen”/Takimi Rama-Hoti ‘zgjon’ Rusinë, reagimi për Portin e Durrësit

Media më e rëndësishme e Rusisë, që mbështet influencën e saj në Ballkan, i ka kushtuar një shkrim të posaçëm takimit te djeshem Rama-Hoti...

“Shqipëria rekord në rajon për azilkërkues në BE”, PD: Largimi i...

Partia Demokratike ka vendosur qe mesazhin e sotem ndaj qeverise ta jape permes disa shifrave te cilat tregojne se shqiptaret vijojne te largohen nga...

Negociatat dhe kushtet/KE publikon axhendën: Kur diskutohet për Shqipërinë

Komisioni Europian i ka prezantuar Këshillit të Bashkimit Europian kuadrin negociues me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për çeljen e negociatave të anëtarësimit. Ndërkohë Këshilli...

COVID dhe kufijtë/Shqipëria izolohet plotësisht dhe nuk mund të shërbejë as...

Qytetarëve shqiptar u ndalohet kalimi në vendet e BE-së si dhe anasjelltas. Madje Shqipëria nuk mund të shërbej as si pikë kalimi tranzit për...

Austria ‘ndëshkon’ Ballkanin Perëndimor, vendos 14 ditë karantinë për udhëtarët

Austria ka vendosur rregull për karantinim 14 ditor për personat që vijnë nga vendet e Ballkanit Perëndimor. Vendimi i ri i Austrisë është goditje e...

Shqipëria goditet nga i nxehti saharian, korriku sjell zyrtarisht verën

Vera nis zyrtarisht ne Korrik, pasi dhe temperaturat e favorizojne. 10 ditëshi i parë i korrikut do të përfshihet nga vala e të nxehtit...

COVID lë jashtë Shqipërinë, lista e vendeve që nuk do të...

Vendet anëtare të BE-së kanë identifikuar një listë me 15 vende të sigurta të botës për të cilat nuk do të kenë më kufizime...

Greqia merr vendim, ja kur hapen kufijtë tokësorë me Shqipërinë

Duke nisur nga 1 korriku, Greqia hap kufijtë tokësorë me Shqipërinë. Ai sqaroi se hapja e kufijvë do të jetë për momentin vetëm tokësore, në...

Dy viktima të tjera nga koronavirusi, shtohen sërish rastet e reja...

Në 24 orët e fundit, referuar shërbimit infektiv, një paciente 78 vjeçare nga Tirana, e transferuar nga një spital jopublik, ka ndërruar jetë në...

Shqipëria e 6-ta në Europë për infektimet nga COVID-19, Berisha tregon...

Ish-kryeminsitri Sali Berisha ka nxjerre listen nga universiteti "John Hopkins”, ku tregohet  infeksioni për 100 000 banorë.  Sipas tabeles, në Shqipëri infeksioni ne keto...