Koronavirusi hyn në Kryeministri dhe Ministrinë e Financave, zbulohen rastet e para

Koronavirusi ka prekur edhe institucionet më të larta në vend, përkatësisht Kryeministrinë, Ministrinë e Financave dhe disa institucione të tjera qendrore.

“News24” dhe “BalkanWeb” mësojnë se janë identifikuar disa raste të prekur me koronavirus në Kryeministri.

Gjithashtu, pozitivë me COVID-19 kanë rezultuar edhe dy gardistë, njëri prej të cilëve është në hyrje të Kryeministrisë.

Ishte ish-deputeti Bardh Spahia, i cili konfirmoi i pari kete informacion, se ne kryeministri ka patur raste me koronavirus dhe akuzoi qeverine se po e mban te fshehte.

Ditët e fundit ka pasur një rritje alarmante të numrit të të infektuarve në vend, ku vetëm në 24 orët e fundit rezultuan pozitivë 82 persona.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje