Tag: kryeministria

Koronavirusi hyn në Kryeministri dhe Ministrinë e Financave, zbulohen rastet e...

Koronavirusi ka prekur edhe institucionet më të larta në vend, përkatësisht Kryeministrinë, Ministrinë e Financave dhe disa institucione të tjera qendrore. “News24” dhe “BalkanWeb” mësojnë se janë identifikuar...

Ish-deputeti bën deklaratën e fortë: Raste me koronavirus shfaqen sot dhe...

Ne nje reagim te fundit ne rrjetet sociale, ish-deputeti Bardh Spahia zbulon se nga rastet aktive qe dolen sot ne  Tirane, disa prej tyre...

FOTO/FRPD startoi protestat e opozitës, çfarë ndodhi tek Kryeministria: Sërish po...

29 vjet nga rrëzimi i bustit të diktatorit Enver Hoxha, moment që pasoi lëvizjen studentore, Forumi Rinor i Partisë Demokratike organizoi një protestë në...

Kryeministria pranon: Termeti demtoi zyrat brenda ( por edhe muret jashte)

Tërmeti i 26 nëntorit ka shkaktuar dëme edhe në Kryeministri. Zv/ministri i Infrastrukturës, Artan Shkreli, ka postuar disa foto në rrjetet sociale. Ai theksoi se...

VIDEO/ Projektohet ultimatumi në fasadën e kryeministrisë, numërimi mbrapsht në orë...

Nderkohë që qytetaret protestues kanë nisur marshimin drejt Drejtorisë së Policisë së Shtetit dhe Drejtorisë së Policisë së Tiranës, muret e kryeminstrisë jane projektuar...

VIDEO/Vasili nxjerr pamjet: Gënjeshtari Edi Rama dhe palma që digjej në...

Ish-deputeti Petrit Vasili ka sjellë në vëmendje 21 Janarin. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ai shkruan se  Rama gënjën kur thotë...

VIDEO/”Ndriçohet” protesta, gjesti i fundit i opozitës ka domethënie të veçantë

Opozita ka menduar për nje skenografi të veçantë. Qytetarët e mbledhur në protestën e thirrur nga opozita kanë ndezur të gjithë telefonat e tyre celularë...

Protestë prej 3 ditësh, minatorët sërish para Kryeministrisë, ja kërkesat e...

Ka disa ditë që po zhvillohet protesta e minatorëve para Kryeministrisë. Edhe ditën e sotme, sipas burimeve, minatorët janë zhvendosur në hyrjen anësore të godinës,...

FOTO/ Rama fillon pastrimin e murit të Kryeministrisë

Gjurmët e protestës së djeshme të opozitës kanë mbetur ende shumë të dukshme mbi institucionin e Kryeministrisë. Bëhet fjalë për bojën e hedhur nga...

Protesta merr tjetër drejtim, qytetarët nuk ndalen: Rama ik!!!

Ka disa orë që protesta vazhdon. Prej orës 10:00 vijon protesta e opozitës kundër qeverisë Rama dhe zgjedhjeve të parakoshme, ndërsa paralel mbahen dhe punimet...