VIDEO/Policia kontrollon me dron për kanabis, bie në gjurmët e një të riu nga Fieri

0Shares
0

Një 27 vjeçar është arrestuar nga policia e Fierit, pasi u gjet në posedimin e 30 fidanëve me kanabis, në tentativë për ti kultivuar.

Pas një kontrolli me dron në zonën e Cakranin, ku u angazhuan 100 forca policie, u konstatuan fidanët në kubikë.

“Gjatë kontrollit të territorit janë angazhuar mbi 100 punonjës policie dhe disa dronë. Agjentët e Antidrogës dhe shërbime të tjera policore kontrolluan zonën e Pishporos për disa orë, nga toka dhe me dronë inteligjentë dhe nuk u gjet asnjë bimë e kultivuar”,-njofton policia.

Polica ka njoftuar se do të vazhdojë kontrollin me dron në gjithë territorin e Shqipërisë.

Fier – Vijon kontrolli masiv i territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.Policia e Shtetit po përdor dronët për monitorimin e zonave të thella e pyjore.Gjatë kontrollit të territorit janë angazhuar mbi 100 punonjës policie dhe disa dronë.Agjentët e Antidrogës dhe shërbime të tjera policore kontrolluan zonën e Pishporos për disa orë, nga toka dhe me dronë inteligjentë dhe nuk u gjet asnjë bimë e kultivuar.Ndërsa gjatë kontrollit të ushtruar në zonën e Cakranit u konstatua një rast tentative kultivimi. Policia ka vënë në pranga shtetasin F. M., 27 vjeç, pasi në oborrin e banesës së tij janë evidentuar 30 fidanë në kubikë, në tentativë për t'i kultivuar në tokë.Kontrolli i territorit do të vijojë pa ndërprerë duke kontrolluar çdo cep të territorit dhe në zonat më të largëta, falë përdorimit të flotës së dronëve dhe helikopterëve.#ShqipëriPaKanabis

Publiée par Policia e Shtetit sur Mercredi 3 juin 2020

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje