Tag: Kontrolle

Arrestohen 3 persona në Tiranë, çfarë u gjet gjatë kontrollit në...

Policia e Tiranës ka evidentuar dhe goditur dy raste të zhvillimit të aktivitetit të kundërligjshëm të lojërave të fatit, duke arrestuar tre perseona. Vihen në pranga...

Policia aksion në Durrës gjatë 24 orëve të fundit, arrestime, gjoba...

Shërbimet e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, kanë ushtuar kontrolle të shumta në të gjitha akset rrugore dhe nuk ka ndalur...

Zbardhet vrasja e dyfishtë në Lushnje, RENEA dhe forca të shumta...

Zbardhet ngjarja e ndodhur në vitin 2017 në Lushnje, ku mbetën të vrarë me armë zjarri shtetasit Zamir Latifi dhe Jurgen Hoxha, si dhe u plagos...

ARSYEJA/Gjobiten dy lokalet në Bllok, procedim penal pronarëve

Policia nuk lejon asnje subjekt dhe individ te shkele rregullat sipas aktit Normativ.  Mesohet se fundmi se nga kontrollet e shtuara nga Policia e...

VIDEO/Ja si policët në Shkodër verifikojnë të sëmurët me koronavirus nëpër...

Policia ka lëshuar patrullat e saj në terren në të gjithë vendin për të verifikuar a qendrojnë në banesa, të sëmurët me COVID-19, që...

VIDEO/Policia derë më derë për të kontrolluar të infektuarit: Kemi emrat...

Policia e Shtetit i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që janë infektuar me koronavirus, të mos dalin nga shtëpia, pasi listat e përditësuara...

Po shkëmbenin drogën, katër tropojanët zbulohen nga dronët dhe policia

Katër Persona kanë rënë në prangat e policisë në Tropojë, pasi janë kapur duke këmbyer lëndën narkotike. Nga veprimet hetimore këta shtetas dyshohen si...

“Kemi të gjitha listat, do kontrollojmë”: Policia paralajmëron të infektuarit

Policia e Tiranës u ka bërë thirrje qytetarëve të respektojnë masat e marra për shkak të pandemisë. Teksa numri i rasteve me të infektuar...

Policia shton kontrollet për makinat, 53 shoferë me masë administrative

Vijojnë kontrollet e Policisë Rrugore, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, për ndëshkimin e drejtuesve të mjeteve që nuk respektojnë protokollin e sigurisë. Gjatë...

VIDEO/Dronët dhe 80 forca policie vijojnë të monitorojnë, Durrësi ‘i pastër’...

Policia ka vijuar kontrollin e  territorit, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike. Në qytetin e Durrësit është ushtruar një kontroll ku...