VIDEO/Dronët dhe 80 forca policie vijojnë të monitorojnë, Durrësi ‘i pastër’ nga kanabisi

0Shares
0

Policia ka vijuar kontrollin e  territorit, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike.

Në qytetin e Durrësit është ushtruar një kontroll ku janë angazhuar 80 forca policie dhe 2 dronë. Por nga kontrollet me dronë nuk janë evidentuar raste të tentativës për kultivim të kanabisit.

Ndërkohë, në 24 orët e fundit është monitoruar edhe zona e Krujës, konkretisht fshatrat Mafsheq, Cudhi dhe Nuoj.

Durrës Vijon kontrolli masiv i territorit, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike.Strukturat e Policisë po përdorin dronët për monitorimin e zonave të thella pyjore.Gjatë kontrollit janë angazhuar 80 forca policie dhe 2 dronë.Nga kontrolleve me dron nuk janë evidentuar raste të tentativës për kultivim të kanabisit.Në 24 orët e fundit është monitoruar zona e Krujës, konkretisht fshatrat Mafsheq, Cudhi dhe Nuoj.Kontrollet janë alternuar dhe vijojnë nga ajri dhe toka. #ShqipëripaKanabis

Publiée par Policia e Shtetit sur Vendredi 12 juin 2020

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje