Pak para ndeshjes Bylis-Tirana, një futbollist rezulton pozitiv me Covid-19

Ndaje

Koronavirusi mberrin dhe ne kampionatet shqiptare. Një futbollist i Bylis rezulton pozitiv me Covid-19.

24 orë para rifillimit të kampionatit dhe ndeshjes Bylis-Tirana e programuar për tu luajtur të mërkurën në orën 17:00 një lojtar i klubit nga Mallakastra ka dalë pozitiv me koronavirus.

Nga informacionet paraprake sipas TCH, mësohet se lojtari ditët e fundit ka udhëtuar drejt Shkodrës nga ku mendohet se ka rënë në kontakt me virusin. Hetimi epidemiologjik vijon.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje