Tag: sport

Konfirmohet zyrtarisht: Shtyhet dhe kampionati Europian “EURO 2020”

Federata Norvegjeze e Futbollit ka zyrtarizuar përmes faqes së saj në “Twitter” lajmin e shtyrjes së kampionatit Europian Euro 2020 në vitin 2021. “Kampionati do...

Tronditet Juventusi, lojtari rezulton pozitiv me koronavirus, në karantinë i gjithi...

Juventusi dhe e gjithë Italia ka marrë sot një lajm tronditës. Mbrojtësi i bardhezinjve, Daniele Rugani rezulton pozitiv me koronavirus. Pas publikimit të rezultateve mjekësore,...

Një ndër marrëveshjet e fundit, Kobe Bryant do të ishte këtë...

Vijon ende që media dhe e gjitha bota të jenë të përqëndruar tek Kobe Bryant, ish-basketbollisti i cili u nda nga jeta pas nje...

FOTO/”Tifozët me bluza të lagura panë ekipin të humbiste”, videoja e...

Një prej mediave me te ndjekura lidhur me sportin në botë, Daily Star, ka raportuar momentin e sikletshëm kur tifozët u lagën me ujë,...

“Shpresojmë të mos i ndërrojmë emrin dhe vendit”, Meta tregon arsyet...

Ilir Meta ka postuart sërish një status pas perfundimit të ndeshjes, teska  ka shpjeguar dhe arsyet e mungesës së tij në inagurimin e stadiumit...

FOTO/Të gjithë me sytë nga Luiza Gega, atletja fiton medalje në...

Emri i saj lakmohet dhe përmendet më shumë, vetëm atëherë kur ajo arrin të fitojë trofe të rëndësishme me shume përkushtim dhe punë. E kemi...

FOTO/Gazetarja shqiptare vihet në siklet dhe zbulon emrin: Ky futbollist shqiptar...

E vënë në siklet, komentatorja e njohur e sportit, Qëndresa Krelani, ndryshe motra e Flaka Krelanit, ka treguar se kush eshte një futbollist që...

Publikohet lista e lojtarëve, trajneri Reja me risi në ndeshjet...

Trajneri i Kombëtares shiptare, Edi Reja ka publikur kete te diele listën me lojtarët e grumbulluar për dy ndeshjet e tetorit me Turqinë dhe...

Dhuna në derbin kryeqytetas, disiplina publikon vendimet, kush mori dënimin e...

Komisioni i Disiplinës pranë FSHF ka shqyrtuar parregullsitë në futbollin shqiptar në fundjavën e kaluar, me vëmendje kryesore ngjarjet në derbin mes Tiranës dhe...

Fundjava e të mëdhenjve vjen me përballjet për titull: Barcelona në...

Ndeshje plot emocion pritet të zhvillohen sot, përsa i përket kampionateve të ndryshme në botè. Në Itali, Seria A, sjell në fushë sot Juventusin që...