Kur mund të udhëtoni në Greqi, kryeministri vendos për hapjen e kufijve

Ndaje

Qeveria greke ka vendosur që të hapë kufijtë për turistët në 15 qershor, sigurisht duke marrë masa të forta sigurie për vizitorët.

Të gjitha këto detaje pritet të konfirmohen sot pasdite nga kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, i cili do të njoftojë sot pasdite planin e qeverisë për punësimin, ekonominë dhe turizmin.

Megjithatë, faktin që Greqia do të rihapë kufijtë e saj për turizëm më 15 qershor, ai e njoftoi edhe gjatë një samiti katërpalësh me disa vende të Ballkanit, në kuadër të perspektivave për rimëkëmbjen e rajonit, pas pandemisë së koronavirusit.

Kryeministri grek miratoi rihapjen e kufijve më 1 qershor për udhëtimet e biznesit, punëtorëve sezonalë dhe anëtarëve të familjeve rezidentë në vendet e tjera.

Nderkaq, Greqia fundjaven e shkuar hapi dhe plazhet duke vendosur dhe nje ser rregullash dhe protokollesh te higjenies qe duhet te zbatohen nga pushuesit.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje