Tag: greqia

Shtyhet sërish afati, Greqia nuk hap kufijtë me Shqipërinë

Greqia ka rinovuar sërish vendimin që mban të mbyllur kufijtë tokësorë me vendet fqinje. Qarkorja e re iu dergua pikave kufitare pak pas orës...

Premtimi nga vendi fqinj: “Greqia do furnizojë Shqipërinë me vaksinën e...

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka shprehur gatishmërinë për të siguruar vaksinën kundër Covid-19 për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Lajmi është bërë i ditur...

FOTO/Ndodh e papritura me ciklonin në Greqi, nëntë orët e ardhshme...

Brigjet perëndimore të Greqisë janë goditur nga cikloni “Ianos”.  Zonat e prekura deri më tani janë Kefalonia, Ithaca dhe Zakynthos. Cikloni i goditi brigjet greke...

Athina lë të pa ndryshuar gjendjen më kufirin shqiptaro-grek, detaje nga...

Në vendimin e bërë para pak në fletoren zyrtare,Athina lë të pa ndryshuar gjendjen më kufirin shqiptaro – grek. Pra deri në datën 30 shtator...

Greqia përditëson të dhënat për rastet që vijnë nga jashtë, kryeson...

Sekretariati i Përgjithshëm Grek për Mbrojtjen Civile të martën mbajti një konferencë për media dhe publikoi ​​të dhëna që tregojnë se shumica e rasteve...

DETAJE/Greqia ndryshon rregullat për nënshtetësinë, vendimi prek dhe shqiptarët

Media e madhe greke Ekathimerini në versionin online ka njoftuar sot në mëngjes se qeveria greke ka ndryshuar rregullat për dhënien e nënshtetësisë për...

Ministria e Jashtme greke jep njoftimin e rëndësishëm për emigrantët

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme këtë të shtunë ka reaguar në lidhje me lajmin që autoritetet greke kanë dhënë një ditë më...

Greqia zgjat kufizimet me Shqipërinë deri më 31 gusht, kush lejohet...

Qeveria greke ka lajmeruar se ka shtyre kufizimin per hyrjen e shqiptareve ne shtetin grek, deri me 31 gusht. Lajmi jepet ne nje postim te...

Njoftim i rëndësishëm për ata që planifikojnë të fluturojnë në Greqi

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës ka bërë një njoftim me rëndësi lidhur me fluturimet drejt Greqisë. Në njoftim thuhet: Në vëmendjen e pasagjerëve që fluturojnë për...

Greqia ndryshon vendim, deri kur lejon fluturime me Shqipërinë nga aeroporti...

Autoriteti Grek i Aviacionit Civil ka njoftuar se është lejuar që të udhëtohet për në Greqi dhe që nga Greqia deri më datën 15...