Rama: Do e marrim vetë vendimin për hapjen e kufirit mes Shqipërisë dhe Kosovës

Ndaje

Kufiri mes Shqipërisë dhe Kosovës pritet të hapet brenda muajit maj.

Kështu deklaroi Kryeministri Edi Rama në një intervistë në Opinion, duke theksuar se për të hapur kufirin nuk ka nevojë të merremi vesh me asnjë. “Ne do marrim vendimin dhe do hapim kufirin”, tha ai.

Nderkaq, Shqiperia vijon ti kete kufijte e mbyllur duke lejuar tani per tani vetem fluturimet e ritadhesimit.

Ne planin nderkombetar, BE i ka shtyre fluturimet deri ne 15 Qershor dhe shtetet kane filluar fluturimet vetem mes vendeve fqinje apo rajoneve te tyre.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje