Tag: hapja

Meta thirrje të fortë: Mjaft e degraduat Kuvendin, hapini listat 100%

Presidenti Ilir Meta i ka bërë thirrje politikës shqiptare që të vendosin për hapjen e listave 100% për zgjedhjet e 25 prillit. Përmes një statusi...

Ja shkollat në Lezhë që nuk hapen dot në 14 Shtator,...

Vetem dy javë nga fillimi i vitit të ri shkollor dhe shkollat e qytetit të Lezhës nuk janë gati për të hapur dyert dhe...

ARSYEJA/As Greqia nuk hap kufijtë me Shqipërinë, plani u rrëzua nga...

Greqia nuk ka hapur kufitjë sot me Shqipërinë. U përfol se kufijtë tokësorë me Shqipërinë do të hapen nga Greqia, përkundër vendimit të BE,...

Hapja e kufijve më 1 korrik, vendet e BE nuk gjejnë...

Ambasadorët e BE janë mbledhur sot për të diskutuar planin për hapjen e kufijve më 1 korrik. Nuk ka një dakordësi nga të 27...

KE propozon hapjen e kufijve për Ballkanin më 1 korrik, përfshihet...

Komisioni Evropian ka rekomanduar të enjten hapjen graduale të kufijve të jashtëm të Bashkimit Evropian nga 1 korriku, për shtetasit e huaj, duke marrë...

Rihapja e kufijve, disa informacione me rëndësi për udhëtarët drejt vendeve...

Me hapjen e kufijve, ka disa rregulla qe qytetaret qe do te udhetojne duhet te kene parasysh. Në këtë kuadër i gjithë personeli i Policisë...

VIDEO/Manastirliu flet për hapjen: Nuk do të bëjmë hapa pas, çfarë...

Shifrat e rritura diteve te fundit, nuk do te bejne qe te devijohet plani per rihapjen.  Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka deklaruar se...

Mali i Zi në 1 qershor hap kufirin me Shqipërinë, ministria...

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme përmes një njoftimi i ka vënë në dijeni qytetarët shqiptarë se, Mali i Zi, që prej datës...

Vendosi mbylljen e Shqipërisë për Bajram, Rama vihet në siklet nga...

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një shënimi në facebook ka njoftuar se nga java e ardhme do të hapen të gjitha tempujt me të gjitha...

“Mora një mesazh në telefon…”, Rama: Unë kam ardhur në politikë...

Edhe kryeministri Edi Rama eshte ndalur sot gjate fjales se tij ne Kuvend tek Teatri Kombetar, ku ka vijuar me ironite ndaj atyre qe...