Digjet gjatë natës “Audi” në Elbasan, autori e dëmtoi dhe përdori benzinë

Ndaje
FOTO ILUSTRUESE

Një automjet është përfshirë nga zjarri rreth orës 01.00 pas mesnate në lagjen “5 Maji” në Elbasan.

Sipas informacioneve, një person i paidentifikuar ka thyer xhamin e përparmë të Marsel Karanxhës dhe më pas përdori edhe benzinë për të djegur automjetin.

Zjarrfikësit arritën ta shuajnë, por mjeti u dogj pjesërisht. Policia shkoi në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet.Paraprakisht dyshohet makinës i është vënë zjarri qëllimisht.

Djegia e mjetit tip “Audi” pason djegien e një tjetër makine po në këtë lagje disa ditë më parë. Makina që u dogj më herët ishte e një punonjësit të Policisë së Elbasanit.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje