LAJM I FUNDIT/609 të prekur me koronavirus, Tirana për herë të parë nuk shënon asnjë rast

Ndaje

Ka shkuar në 609 numri i të prekurve me koronavirus në vend, me 25 raste te reja.

Rastet e reja, sipas Ministrisë së Shëndetësisë kanë dalë pas testimit të kryer në personat e dyshuar gjatë 24 orëve të fundit.

Vetem ne Kruje kane rezultuar 17 persona positive dhe ne Kurbin, me 8 raste te reja. Per here te pare qe nga nisja e epidemise, kjo eshte dita e pare qe Tirana nuk ka shenuar asnje rast pozitiv.

VIJON

🔴MINISTRIA E SHËNDETËSISË DHE MBROJTJES SOCIALE – Drejtorja e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico, informon mbi situatën e COVID-19

Publiée par Edi Rama sur Mardi 21 avril 2020

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje