Edhe 3 raste të reja me koronavirus nga personeli shëndetësor në Kukës

Ndaje

Shtohen edhe 3 raste të reja nga personeli shëndetësor, me COVID 19 në Kukës.

Mësohet se kanë dalë pozitiv ndaj viruesit edhe 3 infermierë, duke e çuar kështu në 9 numrin e të infektuarve në personel. Përgjigjet e analizave dolen mbrëmë në darkë, ndërsa 30 të tjerë rezultuan negativë.

Autoritetet në Kukës deklaruan se testet do vazhdojnë, ndërsa të gjithë duhet të qëndrojnë në karantinë.

Në urgjencën e spitalit rajonal po shërbejnë infermierët e pavioneve pasi të gjithë ata që shërbenin janë karantinuar.

vijon..

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje