Tag: koronavirus

Rastet e larta me koronavirus, Maqedonia e Veriut po shkon drejt...

Rritja e numrit të rasteve ditore me koronavirus në Maqedoninë e Veriut duket se do rë riktheje orën policore në vend. Ministri i Shëndetësisë Venko...

Gazetari i njohur del pozitiv me Covid-19: “Një Zot e di...

Gazetari i njohur i televizionit Endri Xhafo ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Një gjë të tillë sapo e ka bërë të ditur vetë me anë...

Infektohen dhe 2 mësues të tjerë në Elbasan

Dy mësues të shkollës 9-vjeçare “Jashar Dunga” në Kajan të Belshit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus., ndërsa mësohet se janë karantinuar nje pjesë e...

Trump ia hedh, negativ për koronavirusin, ekspertët dyshime për testin e...

Donald Trump ka rezultuar negativ pas bërjes së testit të COVID-19 disa ditë rresht. Lajmin e ka dhënë mjeku i Shtëpisë së Bardhë, Sean...

EMRI/Ndërron jetë nga koronavirusi drejtori i Bashkisë së Tiranës

Në orët e para të mëngjesit është ndarë nga jeta kreu i Drejtorisë së Punëtorëve të Bashkisë së Tiranës, Feti Fanaj. Fanaj ishte dërguar për...

Xherdan Shaqiri infektohet me koronavirus, mungon në ndeshjen e rëndësishme

Sulmuesi anësor i Liverpool, Xherdan Shaqiri, ka rezultuar pozitiv me Koronavirus. Lajmin e ka konfirmuar Federata Zviceriane e Futbollit përmes një deklarate zyrtare. Kombëtarja zviceriane...

EMRI/U infektua nga COVID-19, ndërron jetë gazetari dhe komentatori sportiv

Një gazetar dhe komentator sportiv i qytetit të Fierit, Mikel Mbriçaj ka ndërruar jetë prej COVID-19. Mbriçaj ushtronte profesionin e tij në Fier dhe është...

Një muaj para zgjedhjeve/Donald Trump dhe bashkëshortja e tij rezultojnë me...

Presidenti amerikan, Donald Trump ka rezultuar pozitiv me COVID-19 së bashku me bashkëshorten e tij. Një muaj para zgjedhjeve presidenciale Trump duhet të karantinohet dhe...

Efektivi i policisë në Shkodër rëndë me Covid-19, niset drejt Turqisë

Efektivi i policisë kufitare në Shkodër, njëkohësisht edhe shofer i drejtorit të Policisë së Shkodrës Hydajet Nehani i infektuar prej disa ditësh me Covid-19...

Infektohen me koronavirus 5 mësues në Përmet, mbyllet gjimnazi

Pesë mësues në gjimnazin, “Sami Frashëri” në Përmet janë infektuar me koronavirus. Burime për Abcnews.al bëjnë me dije, se mësimi është pezulluar përkohësisht. Ndërkohë ende nuk...