90-vjeçarja nga Hasi fiton betejën me koronavirusin

Ndaje

Një 90-vjeçare nga Hasi është shëruar nga koronavirusi. Lajmin e ka bërë me dije kryeministri Rama, i cili e ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale.

E moshuara ka lënë spitalin Infektiv dhe është kthyer në shtëpinë e saj.

“Lajm i mirë: Nonë nifja nga Hasi, plot 90 vjeç, u shërua. Tani edhe 120 të paktën o non, se 100 nuk bohet llaf”, shkruan Rama.

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 7 raste të reja duke e çuar numrin total të të prekurve nga koronavirusi në 416. 7 reastet e reja me koronavirus janë konstatuar në Tiranë dhe Shkodër, me respektivisht 3 dhe 4 raste secila.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje