Kapet në Vlorë i riu me 14 kg kanabis

Ndaje

Një 31 vjeçar u arrestua pasi në makinën dhe banesën e tij u gjetën mbi 14 kg kanabis sativa.

Policia informon senë kuadër të operacionit, i cili u zhvillua në fshatin Kallarat të Vlorës u arrestua në flagrancë shtetasi S. L., 31 vjeç.

“Gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë në automjetin dhe në banesën e këtij shtetasi, u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, një sasi lëndë narkotike cannabis sativa, me peshë totale 14 kg e 406 gr” informon policia.

Vijon puna për dokumentimin e plotë të kësaj veprimtarie kriminale.

Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje