Konfirmohet një tjetër rast koronavirus në Shkodër, 35-vjeçari ishte kthyer nga Italia

Ndaje

Është rritur numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri. Abc News mëson se një tjetër person është konfirmuar me Covid-19 në qarkun e Shkodrës.

Bëhet fjalë për një person nga Bashkia e Vau Dejes i cili ka pasur histori udhëtimi në Itali. Ai është rikthyer në vend para 12 ditësh. Pacienti me koronavirus u nis për tek Infektivi në Tiranë.

Kështu numri i personave të konfirmuar me Covid-19 në rrethin e Shkodrës shkon në gjashtë,  teksa 3 janë nga Puka, një nga Vau Dejesi, një shkodrane që jeton në Tiranë dhe një oficer i policisë gjyqesore në Shkodër.

vijon..

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje