2 infermiere dhe një sanitare me Covid 19, dalin përgjigjet për të gjithë personelin mjekësor në Lezhë

Ndaje

Një lajm i mirë vjen nga spitali Rajonal i Lezhës, ku pasi janë testuar me tampon, i gjithë personeli i spitalit pa përjashtim kanë rezultuar negativ.

Nga 4 të infektuarit me COVID-19 nga i gjithë Qarku Lezhë, 3 i përkasin bluzave te bardha, 2 infermiere, dhe nje sanitare të spitalit të Lezhës, çka shtoi dhe shqertësimin për të testuar të gjitha bluzat e bardha në qytet.

I katërti është një qytetare me histori udhëtimi në Itali, por që ua kishte mbajtur të fshehtë mjekëve.

Lajmi tjetër i mirë për Lezhën është dhe fakti se prej dy ditësh nuk ka pasur asnjë rast të ri infeksioni.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje