Tag: spitali

Deputetja rrëfen betejën me COVID-19: 6 gjëra që dua t’i ndaj...

Këngëtarja e njohur dhe deputetja e PDK Eliza Hoxha e prekur nga koronavirusi përmes një postimi në “Facebook”, ka rrëfyer betejën me COVID-19. Hoxha u...

FOTO/Manastirliu nxjerr fotot nga Infektivi: Vijon të ketë pacientë të rinj...

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka ndarë disa foto nga trajtimi i pacientëve me Covid-19 në spitalin Infektiv. Ajo thotë se vijon të ketë pacientë...

Rritja e rasteve/QSUT po rekruton 50 mjekë dhe infermierë shtesë në...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka inspektuar Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në kuadër të forcimit të njësive të terapisë intensive...

Vrasja e dyfishtë në Laç, gjenden armët afër spitalit privat që...

Policia ka gjetur dy ármët e përdorura në vrásjen e biznesmenëve në Laç, Bujar Lika, dhe Paulin Marku Gjergji. Raportohet se ármët janë gjetur në...

Shqetësues shtimi i pacientëve në Infektiv, tre qytetet me numër të...

Pas një dite me shifra rekord, ku u numëruan 71 raste të reja, sot raportohet per nje numer te ulet te rasteve te reja,...

Dëshmia e parë e Ardian Çapjas nga spitali: ‘Më ka hyrë...

Detaje të reja mësohen nga hetimet e policisë dhe prokurorisë së Elbasanit për atentatin ndaj Ardian Çapjas, që u krye gjatë paradites së djeshme...

FOTO/Spitali i dëmtuar keq nga tërmeti, kushtet skandaloze ku lindin fëmijët...

Disa ndërtesa vijojne te jene ende ne kushte te banueshme dhe jo funksionale qe pas termetit, por detyra dhe pergjegjesia qe personat kane per...

“SHOW i Ramës me spitalin COVID”, Spahia: Kryeministri shmang dhe injoron...

Ish-deputeti Bardh Spahia ka reaguar pas shfaqjes se kryeministrit Edi Rama me ministren e Shendetesise prane ambjenteve te reja te nje spitali te ri...

Rama prezanton spitalin e katërt në rast se godet vala e...

Kete here, Kryeministri Edi Rama u kushtoi pak minuta kohe gazetareve, i shoqeruar dhe nga ministrja e Shendetesise Ogerta Manastirliu. Rama foli i ulur para...

Po transportohen pacientët e fundit, spitali “Shefqet Ndroqi” iu rikthehet qytetarëve

“Shefqet Ndroqi”, i cili ishte emërtuar si spitali Còvid 2 pritet të rihapet për pacientët e tij nga dita e hënë pasi situata në...