Trajneri i Arsenalit rezulton pozitiv me koronavirus, futbollisti shqiptar dhe shokët e tij në izolim

Ndaje

Trajneri i Arsenali, Mikel Arteta ka dalë pozitiv me koronavirus.

Këtë lajm e dha vetë klubi londinez, të cilët njoftuan se të gjithë personat që kanë patur kontakt me të janë izoluar.

Kujtojmë që tek Arsenal bënë pjesë dhe mesfushori kosovar, Granit Xhaka, i cili po ashtu është detyruar që të vetëizolohet.

Pas kësaj ka pasur dhe një deklaratë nga, Premier League e cila më parë kishte thënë se ndeshjet e fundjavës do të luheshin. “Liga do të thërrasë një mbledhje emergjente nesër në mëngjes në lidhje me ndeshjet e radhës pasi Mikel Arteta ka rezultuar pozitiv me COVID-19” , thuhet në deklaratë.

Tekniku spanjoll pasi ka bërë   analizat ka rezultuar pozitiv me virusin e rrezikshem. Kujtojme se dhe skuadra te tjera jane vetizoluar ndersa kompeticionet me kryesore pritet te pezullohen.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje