Tag: ndeshjet

Reja shpall listën, ja futbollistët e Kombëtares për dy ndeshjet e...

Shqipëria është gati për Nations League. Kuqezinjtë e drejtuar nga Edy Reja pritet të mbërrijnë në Shqipëri dhe të nisin stërvitjen për përballjet me...

Zbulohen emrat e lojtarëve të tjerë të prekur me Covid tek...

Rreth mesnatës, mesohet se tre futbollistë të tjerë te Partizanit, pas Boldorit dhe Feratit, kanë dalë pozitivë me “COVID-19”. Bëhet fjalë për Çinarin, Koten dhe...

REZULTATET/Rikthehen ndeshjet në Superiore, Tirana e Kukësi e nisin mbarë

Pas 84 ditësh ndërprerje për shkak të COVID-19 në vendin tonë rikthehet futbolli. Aktualisht kane përfunduar 45 minutat e para në katër takime në Kategorinë...

Futbolli me protokolle dhe rregulla të reja, do të sanksionohet dhe...

Festimet e ekipit, pështyma, ndarja e shisheve me ujë dhe shkembimi i kemishave 'do të ndalohen' sipas protokolleve të reja mjekësore të vendosura kur...

VIDEO/Gjetja e ekipeve në Tajvan, tifozët zëvendësohen nga manekinët dhe kartonat

Tajvani ka nisur sezonin e tij të bejsbollit, duke zëvendësuar tifozat me manekinat dhe prerjet prej kartoni që mbanin maska për fytyrën, pasi spektatorët...

Trajneri i Arsenalit rezulton pozitiv me koronavirus, futbollisti shqiptar dhe shokët...

Trajneri i Arsenali, Mikel Arteta ka dalë pozitiv me koronavirus. Këtë lajm e dha vetë klubi londinez, të cilët njoftuan se të gjithë personat që...

Fuga i shqetësuar pas derbit: Më mirë mos të bëhej ndeshja!...

Akademiku Artan Fuga e ka ndjekur me shqetësim, ndeshjen e djeshme Tirana-Partizani, që entuziazmoi gjysmën e tifozëve dhe hidhëroi palën tjetër. Pa e thënë hapur,...

‘Tërmeti’ më i madh në futboll/Çfarë pritet të ndodhë me Man...

Ky mund të jetë ndoshta ‘tërmeti’ më i madh në botën e futbollit këtë sezon. Manchester City është përjashtuar nga Champions League deri në...

FOTO/Gazetarja shqiptare vihet në siklet dhe zbulon emrin: Ky futbollist shqiptar...

E vënë në siklet, komentatorja e njohur e sportit, Qëndresa Krelani, ndryshe motra e Flaka Krelanit, ka treguar se kush eshte një futbollist që...

KALENDARI/Kombëtares i duhet vetëm fat, ja kur është finalja e vërtetë...

Kombëtarja shqiptare eshte e prekur nga rreziku për të mos garantuar një vend në Euro 2020. Cdogjë i lihet fatit, ndërsa kanë filluar parashikimet...