VIDEO/Mamaqi rrëfen arsyen që i përshtatet çdo shqiptari: Pse nuk ka asnjë rast me koronavirus te ne

Ermal Mamaqi ka reaguar se fundmi ne rrjetet sociale, duke u bere pjese e reagimeve lidhur me koronavirusin. Ai  ka ndarë një video në rrjet, ku shkruan: “Zbulohet arsyeja pse nuk ka Virus në Shqipëri”. Natyrisht, nuk mund të mungonte humori dhe ‘rrëfimi’ i Mamaqit i përshtatet më së miri çdo shqiptari.

Një bisedë në telefon, situatë tipike që mund ta dëgjosh në çdo linjë të transportit urban në Tiranë, ku bashkëbiseduesi i thotë tjetrit: “Jam me 40, kam një javë, kam ardhur nga Italia, jam shumë keq…”, siç thekson dhe Ermali, “çdo simptomë e mundshme” e koronavirusit.

Por, pavarësisht të gjithave, personi në fjalë refuzonte të kryente vizitë mjekësore. “Nuk shkoj të kontrollohem, të më kapin atje”. Një histori e tillë, që Ermali e ka treguar në një tryezë me miq, ka shkaktuar të qeshura, e jo më kot.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje