Tag: historia

FOTO+18/Vrasja në Tiranë, e dashura e Hekuran Billës punonte në Chat...

JOQ Albania mëson ekskluzivisht detaje nga e shkuara e 26-vjeçares me origjinë nga Berati, Adiola Lakra, e cila sot mbeti ne burg pas daljes...

FOTO/Rrëfimi prekës i vajzës në CNN: Si koronavirusi ndau çiftin shqiptar...

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, një hapësirë e vecantë iu është kushtuar viktimave të koronavirusit dhe historive të tyre. Mes tyre është edhe historia...

VIDEO/Mamaqi rrëfen arsyen që i përshtatet çdo shqiptari: Pse nuk ka...

Ermal Mamaqi ka reaguar se fundmi ne rrjetet sociale, duke u bere pjese e reagimeve lidhur me koronavirusin. Ai  ka ndarë një video në...

Si prostituta shqiptare e mori në qafë 62-vjeçarin, pasi investoi në...

Një grua shqiptare në Belgjikë tani rrezikon burg dhe nje gjobe te majme, pas akuzave te renda te ngritura nga Prokuroria. HISTORIA Sipas raportimeve të mediave...

DESHMI/Pronari grek abuzoi seksualisht me 13 vjeçaren shqiptare, babai vret policin...

Një dëshmi tronditëse vjen nga emisioni ‘Pa Gjurmë’ në Report Tv, ku në qendër është një familje shqiptare, ku pronari grek ku ata punonin...

Rama ngushëllon banorët: Kur me vdiq babai u bëra njeri normal,...

Kryeministri Edi Rama nuk i ka lënë pas përjetimet e tij gjatë jetës së tij, duke ua treguar banorëve të prekur nga tërmeti me...

“29 vjet Partia Demokratike”/Berisha tregon arritjet e partisë: Domosdoshmëri përmbysja e...

Lideri historik i Partisë Demokratike Sali Berisha ka kujtuar me disa fjalë të ndjera  sot 29-vjetorin e themelimit të kësaj partie. Në një mesazh në...

FOTO/Shuhet familja nga tërmeti, 30-vjeçarja kishte humbur bashkëshortin 4 vite më...

Kjo është historia e dhimbshme që se fundmi ka marrë dhe vemendjen e mediave të huaja. Tërmeti i madh në Thumanë nuk kurseu as...

Arrestimi për prostitucion, e reja tregon historinë e saj: Klientët na...

Detaje të reja zbulohen pas arrestimit të “Zogut të Tiranës” i akuzuar per prostitucion në kryeqytet. Dy vajza të moshës 20 e 32 vjeç, banuese...

I vetmi mjek në skuadër, historia e 27-vjeçarit që operoi veten...

Ishte viti 1960 kur një grup eksploruesish nga Rusia kishin udhëtuar 36 ditë me det për në Antarktidë ku do të qëndronin për 1...