Nuk deklaroi shumën e madhe të lekëve, e pëson keq 38-vjeçari në Kapshticë

Ndaje

Policia Kufitare parandalon një rast të tentativës për transfertë të parave në mënyrë të paligjshme.

Sekuestrohen 1 580 000 lekë në Kapshticë dhe procedohet penalisht poseduesi i tyre, pasi nuk i deklaroi në kufi.

Shuma e parave iu gjet në çantë Ervis Dorzit, 38 vjeç me banim në Tiranë.

“Gjatë kontrollit në vijën e dytë, në çantën personale të shtetasit E. D., 38 vjeç, banues në fshatin Pezë, Tiranë, i cili do të udhëtonte për jashtë vendit Policia Kufitare në bashkëpunim me doganën, i gjet e sekuestroi në cilësinë e provës materiale vlera monetare në lekë, euro dhe paund, të cilat kapin vlerën 1 580 000 lekë.” – bën me dije policia.
/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje