Tag: kapshtice

Pa zgjidhje situata në Kapshticë/Pala greke mbyll sportelet pas plotësimit të...

Tashmë është bërë e zakonshme, që në pikat kufitare më Greqinë, pasi plotësohet kuota, pala greke ndërpret punën dhe nuk lejon hyrjen e qytetarëve. Sot...

Sërish plotësohen kuotat, njoftim për lëvizjen drejt Greqisë nga Kapshtica

Policia kufitare në Kapshticë njofton të gjithë qytetarët që janë të interesuar të kalojnë në drejtim të shtetit grek, se aktualisht kuota prej 300...

Plotësohet kuota prej 300 personash, policia greke njoftim për kalimin e...

Policia kufitare në Kapshticë ka njoftuar gjithë qytetarët që janë të interesuar të kalojnë në drejtim të shtetit grek, se aktualisht kuota prej 300...

Zhbllokohet radha e gjatë në Kapshticë, emigrantët shqiptarë kalojnë drejt Greqisë

Të gjithë qytetarët që ndodheshin në pritje për të kaluar në anën tjetër të kufirit prej ditës së djeshme kanë kaluar mëngjesin e sotëm. Kuota...

Radhë në Kapshticë/Plotësohet kuota prej 300 personash, emigrantët shqiptarë kanë një...

Autoritetet greke kanë mbyllur sportelet e kalimit të qytetarëve në Kapshticë pas plotësimit të kuotës prej 300 personash në ditë. Mesohet se pas disa orësh...

VIDEO/Trafik droge drejt Greqisë, 4 persona të arrestuar, zbulohet sasia e...

Policia Kufitare parandalon dhe godet një rast të tentativës për trafikim të lëndëve narkotike. Zbardhet dhe dokumentohet skema e ngjarjes si dhe vihen në pranga...

FOTO/Lëkundje tërmeti në Kapshticë këtë mëngjes

Një tërmet me magnitudë 3.5, ka rënë sot në orën 7:00 në Kapshticë të Korçës. Lajmi jepet nga Instituti i Gjeoshkencave. Sipas të dhënave zyrtare,...

PD publikon pamjet e rënda nga Kapshtica: Një vend anëtar i...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka publikuar një video me pamje të rënda që vijnë nga Kapshtica, atje ku dhjetëra shqiptarë...

Nuk deklaroi shumën e madhe të lekëve, e pëson keq 38-vjeçari...

Policia Kufitare parandalon një rast të tentativës për transfertë të parave në mënyrë të paligjshme. Sekuestrohen 1 580 000 lekë në Kapshticë dhe procedohet penalisht...

DETAJE/Sekuestrohen mijëra euro në kufi me Greqinë, shqiptari dhe bullgarja nuk...

Policia ka dhene serish informacione lidhur me kontrollet e imtësishme të mjeteve dhe qytetarëve, me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Sipas informacioneve, janë sekuestruar...