Vizita e parë si kryeministër jashtë Kosovës, Albin Kurti pritet me ceremoni zyrtare në Shqipëri

Ndaje

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është pritur me ceremoni në Pallatin e Brigadave nga kryeministri i Shqipërisë Edi Rama.

Kjo është vizita e parë zyrtare në Shqipëri dhe e para jashtë Kosovës si Kryeministër, e Albin Kurtit.

Kurti u zgjodh kryeminister pas zgjedhjeve te Kosoves dhe marreveshjes me partine LDK ku Vjosa Osmani mori postin e kryeparlamentares.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje