Tag: vizita

Rama viziton Athinën më 15 dhe 16 shtator, zbulohet agjenda paraprake

Kryeministri Edi Rama, pritet të vizitojë Athinën në datën 15 dhe 16 shtator. Lajmi bëhet publik prej qeverisë greke, e cila konfirmoi pjesëmarrjen e zotit...

PD pranë 100 familjeve rome në Durrës të braktisur nga qeveria...

Përfaqësuesja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, u takua me banorë të komunitetit rom në Durrës, të cilët kanë shprehur revoltën e tyre për braktisjen...

FOTO/Basha viziton familjarët e patriotit të shquar Sherif Osman Langu: La...

Ne kete dite feste te adhe per gjithe besimtaret muslimane, kreu i PD-se, Lulzim Basha ka vizituar familjarët e patriotit, luftëtarit dhe klerikut të shquar...

KRIZA/Basha siguron: Biznesi i vogël do të paguajë vetëm 0.5% të...

Në Laprakë, bizneset e vogla janë prekur nga një kriza e rëndë, e shkaktuar gjatë pandemisë nga ndihma e pamjaftueshme financiare e qeverisë. Gjatë takimeve...

FOTO/Basha takon biznesin në Durrës: Qytetarët të goditur rëndë nga tërmeti...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar takime me qytetarët durrsakë, që sipas tij, po vuajnë akoma pasojat e tërmetit të nëntorit, dhe...

Basha takon qytetarët: Bizneset drejt falimentimit, mbi 70% e shqiptarëve pa...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zbritur sërish në terren, ndërsa është takuar me disa qytetarë, ku ka folur për situatën ekonomike për...

FOTOT/ Basha viziton bizneset në Tiranë: Xhepat e shqiptarëve janë shkundur...

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha doli ne terren, ne rrugët e Tiranës, ku u takua me qytetarë dhe pronarë e punëtorë të bizneseve të...

Gjendja e dy të infektuarëve të parë, mjeku: Babai i pacientit...

Mjeku i njohur, Tritan Kalo ka vizituar nga afër të dy personat që janë shtruar në Infektivin e QSUT-së, pasi janë prekur nga koronavirusi. Kalo...

Vizita e parë si kryeministër jashtë Kosovës, Albin Kurti pritet me...

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është pritur me ceremoni në Pallatin e Brigadave nga kryeministri i Shqipërisë Edi Rama. Kjo është vizita e parë zyrtare...

VIDEO/Shihni përmes këtyre pamjeve si është realiteti, gjyshja në Tiranë tregon...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, eshte munduar ti tregoje publikut permes pamjeve dhe vizitave te tij, sesa e veshtire eshte jetesa ne Shqiperi. Së...